Mop przemysłowy - jaki wybrać do własnej firmy?

Mop przemysłowy - jaki wybrać do własnej firmy?

Dobry mop to prawdziwa pomoc, zwłaszcza jeśli potrzebujemy zmyć duże powierzchnie płaskie na przykład w firmach czy biurowcach. W takim przypadku idealnym wyborem jest mop przemysłowy – który z tych znajdujących się w naszej ofercie będzie dobrym wyborem do twoich potrzeb?


Mopy do kurzu


Jak sama nazwa wskazuje, mopy do kurzu są przeznaczone do czyszczenia powierzchni na sucho oraz zbierania kurzu i suchych zanieczyszczeń z podłóg. Są wykonane z różnych materiałów, w tym z mikrofibry, która pozwala dostać się do najmniejszych szczelin na powierzchni podłogi i zbiera i zatrzymują więcej cząstek kurzu niż większość innych materiałów. Mopy do kurzu, nie są idealne do stosowania w toaletach i innych powierzchniach narażonych na działanie wody, ponieważ raczej odprowadzają wilgoć, niż ją pochłaniają. Taki mop do firmy jest wskazany tam gdzie nie masz do czynienia z mokrymi powierzchniami i nie musisz usuwać zabrudzeń przyniesionych z zewnątrz.


Mokre mopy


W centrach handlowych czy instytucja potrzebny nam będzie inny mop przemysłowy. Jaki wybrać do zanieczyszczeń, które wymagają mycia podłogi? Najlepszy będzie mop do czyszczenia na mokro. Mogą wchłonąć dużą ilość wilgoci, zbierając po drodze brud i gruz. Oprócz wchłaniania wody są one również przeznaczone do aplikacji środków do czyszczenia podłóg. Mogą być wykonane z różnych rodzajów chłonnych tkanin. Taki mop doskonale sprawdzi się, jeśli chodzi o wózek hotelowy. Jest lekki łatwy w transporcie i pozwala pracownikom hotelowym na szybkie wyczyszczenie danej powierzchni.

Mop uniwersalny

Mop parowy


W przypadku kiedy zmuszeni jesteśmy w krótkim czasie, wyczyścić bardzo duże powierzchnie wskazany będzie parowy mop przemysłowy. Jaki model będzie tu najodpowiedniejszy? Taki który może nie tylko czyścić powierzchnię, ale także dezynfekować ją gorącą parą. Do czyszczenia pomieszczenia za pomocą tego modelu nie są wymagane żadne dodatkowe detergenty ani środki czyszczące. Nadaje się do wszystkich rodzajów podłóg z wyjątkiem laminatu, winylu.


Asortyment modeli mopów, które oferujemy, jest bardzo duży, dlatego kupując produkt tego typu, należy kierować się przede wszystkim jego przeznaczeniem oraz wygodą. Niewłaściwy wybór urządzenia to nie tylko uciążliwość w czyszczeniu powierzchni płaskich, ale też ryzyko zniszczenia podłogi.

All comments