Jaki wybrać podajnik do papieru i ręczników papierowych?

Jaki wybrać podajnik do papieru i ręczników papierowych?

Eksperci są zgodni, że osuszenie rąk jest równie ważne, jak dokładne ich umycie, jeśli chodzi o higienę. Dzieje się tak, ponieważ wilgoć przyciąga bakterie, więc suche dłonie są mniej skłonne do przenoszenia brudu. Ponadto potrząsanie rękami w celu ich wysuszenia nie jest dobrą metodą, ponieważ kropelki bakterii będą się rozpryskiwać. Może to prowadzić do zakażenia krzyżowego. W rzeczywistości lepiej wytrzeć ręce o ubrania niż potrząsnąć nimi, aby pozbyć się wody.

Dlaczego tradycyjny dozownik na papier jest lepszy niż suszarki?

Jeśli chodzi o różnicę między korzystaniem z elektrycznych suszarek do rąk a ręcznikami papierowymi, to dozownik na papier jest urządzeniem bezpieczniejszym i ekonomiczniejszym. W jednym badaniu, opublikowanym w Journal of Applied Microbiology, stwierdzono, że suszarki elektryczne zwiększają liczbę bakterii na dłoniach. Inne badania wykazały, że znacznie więcej bakterii jest wprowadzanych do środowiska za pomocą elektrycznych suszarek do rąk niż ręczników papierowych. Jedno z takich badań zostało opublikowane w czasopiśmie naukowym Hospital Infection. Jedną z głównych zalet używania ręczników papierowych jest to, że ręce bardzo szybko wysychają. Niektóre badania wykazały, że można wysuszyć ręce ręcznikiem papierowym w 10 sekund. A biorąc pod uwagę fakt, że większość z nas woli jak najszybciej wyjść z toalety, możliwość wysuszenia rąk w krótkim czasie jest niewątpliwie dobrą rzeczą. Suszarki do rąk mogą być głośne, co może być decydującym czynnikiem w miejscach, w których preferowane jest ciche otoczenie. Bakterie mogą również gromadzić się na powierzchni ciepłych suszarek.

Rodzaje podajników na papier i ręczniki papierowe

Dozownik ręczników papierowych jest niezbędny w każdej biurowej toalecie. Dzięki różnorodnym dostępnym opcjom najlepiej jest najpierw zdecydować, gdzie zostanie umieszczony podajnik na papier toaletowy. Sposób montażu i rodzaj dozownika będą miały wpływ na sposób przechowywania ręczników papierowych, a także na sposób ich wydawania. Jeśli w łazience nie ma dużo miejsca, najlepszym rozwiązaniem będzie podajnik papieru toaletowego w formule natynkowej lub wpuszczany dozownik ręczników papierowych. Mocując go do ściany, nie tracisz cennego miejsca na blacie.

Automatyczne rolki ręczników papierowych są idealne do obszarów o dużym natężeniu ruchu. Automatyczne dozowniki ręczników w rolce pozwalają klientom wyciągnąć lub oderwać żądaną długość bez dotykania zewnętrznej strony dozownika. Perforowane rolki ręczników papierowych pozwalają z kolei łatwo oderwać wymaganą ilość papieru. Miękkie w dotyku, perforowane rolki łączą w sobie wytrzymałość, chłonność i wygodę.

All comments