Maszyny czyszczące - efektywne mycie dużych powierzchnie

Maszyny czyszczące - efektywne mycie dużych powierzchnie

Mycie podłóg w obiektach handlowych, przemysłowych, edukacyjnych i placówkach opieki zdrowotnej przestaje być problemem, jeśli dostępne są nowoczesne maszyny czyszczące.

Czym są maszyny czyszczące?

Dzięki tym urządzeniom czyszczącym można łatwo przeprowadzić skuteczną konserwację i gruntowne czyszczenie podłóg, a także wysokiej jakości polerowanie wszelkiego rodzaju wykładzin podłogowych. Maszyna czyszcząca może występować w różnych formach.:

• elektryczne, działające tylko po podłączeniu do sieci;

• ładowane, na baterie;

Niezależnie od cech modelu, prawie wszystkie maszyny mają tę samą, prostą i zrozumiałą zasadę działania. Po włączeniu trybu mycia najpierw nakładają specjalny roztwór myjący na powierzchnię podłogi, następnie tym roztworem ścierają podłogę szczotkami, aby zetrzeć brud, a wylany roztwór wymieszany z brudem szybko odsysają.

Jakie maszyny są najlepsze do mycia dużych powierzchni płaskich

W dużych centrach handlowych, magazynach czy biurach możesz znaleźć podłogi wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, kamień, ceramika, płytki, cement itp. Każda podłoga wymaga specjalistycznych maszyn czyszczących, które są dostosowane do charakteru podłogi. Maszyny do czyszczenia ogólnego zastosowania mogą łatwo uszkodzić podłogę. Wielofunkcyjne maszyny czyszczące są idealne do miejsc takich jak szkoły, biura itp. Zmywarka samojezdna sprawdzi się na przykład w galeriach handlowych. Do biura lepiej jest kupić silny odkurzacz biurowy. Kolejnym czynnikiem, który trzeba było wziąć pod uwagę, jest wielkość obszaru czyszczenia. Możesz znaleźć wiele maszyn czyszczących, które są przeznaczone zarówno do sprzątania domowego, jak i komercyjnego.

Jaką maszynę do podłóg wybrać do biura, a jaką do przestrzeni handlowych

Czyszczenie twardych podłóg w środowisku przestrzeni handlowej zwykle odbywa się poprzez zamiatanie, odkurzanie lub mycie. Komercyjne firmy czyszczące często używają automatów do szorowania podłóg w przypadku pomieszczeń większych niż 50 metrów kwadratowych. Maszyny te służą do nakładania środka czyszczącego na podłogę, delikatnego szorowania podłogi z zanieczyszczeń, a następnie odkurzania brudnego roztworu czyszczącego. Jest to kompleksowe podejście do czyszczenia twardej podłogi i umożliwia niewiarygodnie szybkie czyszczenie dużych przestrzeni. Sprawdzi się tu też zamiatarka. Do centrów handlowych pasują też maszyny do polerowania podłóg. W biurach dużo lepszym rozwiązaniem są komercyjne odkurzacze elektryczne, które są zwykle znacznie mocniejsze niż odkurzacze domowe.

Odkurzacz na sucho czy mokro? A może 2w1? Jaki odkurzacz wybrać?

Komercyjne firmy czyszczące często stosują ekstrakcję gorącą wodą do czyszczenia dywanów w komercyjnych środowiskach operacyjnych. Robią to, ponieważ czyszczenie wodą jest niezwykle skuteczne w usuwaniu plam, brudu, gruzu i alergenów z dywanu. Taki odkurzacz na mokro sprawdzi się jednakowo w biurze, jak i w przestrzeni handlowej. Czyszczenie parą polega na wtłaczaniu gorącej wody i roztworu detergentu do głębszych warstw dywanu pod wysokim ciśnieniem. Roztwór i zawarte w nim zanieczyszczenia są następnie natychmiast odkurzane z powrotem do odkurzacza parowego. Odkurzacz parowy zawiera dwie komory, jedną na roztwór czyszczący, a drugą na brudną wodę, która została usunięta z dywanów. Jednak w przestrzeniach przemysłowych lepszym wyborem jest odkurzacz na sucho. Optymalnym rozwiązaniem jest oczywiście urządzenie posiadające obie opcje czyszczenia, ale musimy się tu liczyć z większą ceną maszyny.

All comments