Czym myć szyby – zwłaszcza te duże?

Czym myć szyby – zwłaszcza te duże?

Mycie okien, zwłaszcza tych dużych, to trudne zadanie, za którym większość z nas nie przepada. Współczesne domy jednorodzinne często posiadają jednak ogromne przeszklenia prowadzące na taras, oranżerie czy trudnodostępne okna połaciowe. Czym myć szyby, aby ich powierzchnia pozostała idealnie czysta, lśniąca i bez smug?

Skuteczne mycie okien – wykorzystaj zbierak do szyb

Pamiętaj, że mycie okien możesz sobie znacznie ułatwić. Na wykonanie zadania wybierz nieco mniej słoneczny dzień. Najlepsza będzie pora ranna lub popołudniowa. Dzięki temu środek czyszczący nie będzie szybko zasychał na szybie, a na powierzchni nie utworzą się smugi i zacieki.Pierwszym krokiem powinno być staranne wyczyszczenie ram z kurzu i brudu. Wybierz środek dopasowany do materiału – te dedykowane do drewna zawierają specjalne substancje pielęgnujące. Do okien PCV użyj środka przeznaczonego do czyszczenia tworzyw sztucznych. Zbierak do szyb ułatwi Ci szybkie zebranie wody, która ma tendencję do gromadzenia się tuż przy ramach. Za pomocą ściereczki bardzo łatwo jest rozmazać płyn po szkle, czego efektem będą trudne do polerowania smugi.

Myjka do okien – Twój sprzymierzeniec w domowych porządkach

Duże drzwi tarasowe i balkonowe czy szklane oranżerie trudno dokładnie wyczyścić tradycyjnymi sposobami. Długotrwałe polerowanie powierzchni za pomocą ściereczek czy gazet wymaga dużego wysiłku fizycznego. Na szybie można w ten sposób pozostawić drobinki papieru lub materiału, które zniweczą cały efekt.Myjka do okien to znaczne ułatwienie zadania. To urządzenie wysokociśnieniowe świetnie sprawdzi się do czyszczenia szklanych powierzchni z zewnątrz (np. z tarasu). Jest dobra także do doczyszczania okien połaciowych czy ogrodów zimowych. Pomocny będzie kij teleskopowy, w który można wyposażyć myjkę. Może on mieć długość nawet do 4 m, co pozwoli Ci wygodnie czyścić wysokie okna bez konieczności używania drabiny. Dyszę wysokociśnieniową możesz zamienić na szczotkę – ta końcówka jest idealna do delikatnych powierzchni.Do czyszczenia szyb od wewnątrz idealna będzie myjka do okien z funkcją odsysania brudnej wody z powierzchni. Lepiej wtedy jednak zrezygnować z płynu do naczyń i środka do okien na bazie alkoholu, które mogą uszkodzić delikatny mechanizm. W ich miejsce warto dokupić specjalne preparaty do mycia szkła, które rozpuszczą zabrudzenia i nadadzą szybom połysku.

Mycie okien wodą demineralizowaną

Mycie okien wodą demineralizowaną, w odróżnieniu od spłukiwania przeszkleń zwykłą kranówką, zapobiega powstawaniu na ich powierzchni nieestetycznych smug i zacieków, przez co szyby stają się bardziej przejrzyste i przez dłuższy czas zachowują estetyczny wygląd. Do tego celu właśnie służą Systemy do mycia okien wodą demineralizowaną.

All comments

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć