Wykładziny i dywany, tekstylia

Czyszczenie dywanów i wykładzin nie należy do najprzyjemniejszych czynności, jednak jest konieczne - nie tylko ze względu na widoczne zabrudzenia, ale i mikroorganizmy, które uwielbiają tekstylia domowe. Kurz i roztocza mogą być przyczyną alergii u dzieci i dorosłych oraz powodować różne dolegliwości układu oddechowego. Warto zadbać o zdrowie swoje oraz domowników, poddając domowe dywany regularnemu czyszczeniu. Dokładnego czyszczenia wymagają również hotelowe wykładziny, zarówno dla utrzymania wysokiej estetyki, ale przede wszystkim dla higieny i bezpieczeństwa odwiedzających gości. Profesjonalny środek do prania dywanów to sprzymierzeniec w walce z drobnoustrojami oraz plamami różnego pochodzenia. Zaufaj sprawdzonej chemii przemysłowej i poznaj naszą ofertę.

W trosce o tekstylia domowe

Dywany i wykładziny stanowią wspaniałą dekorację pomieszczeń domowych i hotelowych. Bez względu na to, czy jest to ozdoba salonu, czy wykładzina w pokoju dziecięcym, każdy dywan lub wykładzina wymaga szczególnego traktowania, aby zachować świeżość i puszystość przez długi czas. Nieskazitelnie czysty dywan to wizytówka każdej gospodyni. Wysokiej jakości tekstylia domowe, wykonane są często z naturalnych włókien, które wymagają szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych, przede wszystkim dlatego, że są najbardziej podatne na zabrudzenia i mechaniczne niszczenie. Dobry środek do czyszczenia dywanów powinien zarówno niwelować zabrudzenia, jak i pielęgnować delikatne runo.


Środki do prania dywanów - niezastąpiona pomoc domowa


Każdy dywan czy wykładzina, przed praniem wymaga mechanicznego usunięcia nieczystości, takich jak włosy, sierść czy okruchy. Jest to szczególnie trudne w przypadku grubych i ciężkich tkanin o wysokim runie. Takich czynności można dokonać ręcznie lub przy pomocy odkurzacza, szczoteczki czy tradycyjnie - na osiedlowej trzepaczce, choć dzięki mocnym, nowoczesnym odkurzaczom, widok ten jest coraz rzadszy, a ludzie korzystają z udogodnień, jakie oferuje im technologia. Czyszczenie dywanów to jedna z cięższych prac domowych, która wymaga przede wszystkim czasu i cierpliwości. Warto ułatwiać sobie to zadanie stosując dedykowane produkty piorące zamiast detergentów stosowanych w higienie osobistej. Mydło czy szampon do włosów mogą być za słabe, by wyczyścić zabrudzenia, a uporczywe pocieranie plamy, może jedynie doprowadzić do przemoczenia tkaniny i wnikania plamy jeszcze głębiej w strukturę dywanu. Środek do czyszczenia wykładzin to nieoceniona pomoc - dzięki aktywnym substancjom pomaga znacznie szybciej usunąć plamy, bez wkładania siły w samą czynność.

Trwałość barw


Czyszczenie dywanów domowymi sposobami może stopniowo doprowadzić do ich płowienia. Nieumiejętny dobór metody czyszczenia i detergentów może skutkować wypłukaniem barwników. Wzór może stopniowo blaknąć i tracić swoją pierwotną wyrazistość. Dedykowane produkty czyszczące z naszej oferty przywracają tkaninom ich pierwotną świeżość i kolor. Pranie dywanów domowymi sposobami często powoduje unoszenie się nieprzyjemnego zapachu w powietrzu, który utrzymuje się do momentu całkowitego wyschnięcia dywanu. Składniki zapachowe preparatów pielęgnacyjnych roztoczą w pomieszczeniu przyjemną i świeżą woń delikatnych kwiatów.

Oszczędność


Środki do wykładzin to rozwiązanie oszczędne i wydajne. Pozwala oszczędzić czas, pieniądze i cenne zdrowie, skracając czas przebywania w niewygodnej pozycji. Aktywna piana sprzyja usuwaniu zabrudzeń bez konieczności moczenia dywanu, dzięki czemu minimalizuje się wpływ wody na jego strukturę, szczególnie w przypadku dywanów, do produkcji których używany jest klej. Środek do dywanów skraca czas potrzebny na jego całkowite wysuszenie, co przekłada się również na szybsze zakończenie rutynowych porządków domowych. Płyny do wykładzin i dywanów można również stosować do czyszczenia tkanin tapicerowanych: foteli, wersalek, a nawet foteli samochodowych. Jeden wydajny produkt - wiele możliwości. Dzięki profesjonalnym piankowym preparatom, po tłustych plamach pozostanie tylko wspomnienie.