Ściągaczki do wody

Sprzątanie w miejscach, w których jest duży ruch, wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Pozwoli to na szybsze pozbycie się brudu i udostępnienie przestrzeni do użytkowania. Same profesjonalne środki czystości mogą okazać się niewystarczające. Konieczny jest także sprzęt, który przyspieszy pracę, a przy tym jest całkiem prosty w przechowywaniu. Sprawdźmy zatem, jak bardzo przydają się ściągaczki do wody.

Ściągaczki do pozbywanie się nadmiaru wody

Podczas mycia podłogi o dużej powierzchni czasami konieczne jest używanie większej ilości wody. Nie można jednak pozwolić na to, by pozostała ona na posadzce, gdyż wtedy wolniej ona wysycha, a chodzenie po mokrej nawierzchni może grozić upadkiem. Właśnie dlatego przydają się ściągaczki do wody z podłogi.

Można z jej pomocą nie tylko pozbyć się nadmiaru wody podczas sprzątania. Przyda się do zbierania wody i brudu z szatni basenowej czy wejścia po opadach śniegu i deszczu. Pozwoli to na utrzymanie podłogi w lepszym stanie.

Gdzie przydają się ściągaczki

Ściągaczki są sprzętem, który można wykorzystać niemalże wszędzie, w tym:

  • Obiektach publicznych, szczególnie sportowych

  • Halach przemysłowych

  • Budynkach biurowych, szczególnie w utrzymaniu czystości przy wejściu

  • Domu, szczególnie w łazience

Pozwalają na utrzymanie porządku i czystości w każdym miejscu. Czasami wykorzystuje się je także do czyszczenia oświetlenia podłogowego.

Jako że ściągaczki do wody świetnie zbierają wilgoć, są wręcz niezbędne na basenie. Konieczne jest bowiem regularne usuwanie nadmiaru wody nie tylko z hali basenowej, ale także przebieralni czy łazienki. Pozwala na szybsze czyszczenie kabin prysznicowych.

Dzięki nim nawet mycie okien może stać się przyjemniejsze i szybsze. Warto więc zainwestować w ściągaczki, która sprawi, że prace porządkowe w domu staną się o wiele prostsze.

Jak wybrać ściągaczki do wody?

Obecnie na rynku znajdziemy ogrom możliwości, jeśli chodzi o ściągaczki do wody z podłogi. Przeważnie można natrafić na modele metalowe oraz silikonowe. W obu przypadkach są dostępne różne warianty kolorystyczne.

Warto jeszcze przemyśleć to, czy zamawiamy model z trzonkiem czy bez niego. Model z trzonkiem przyda się szczególnie w przypadku mycia wysokich szyb lub gdy nie chcemy nadwyrężać kręgosłupa. Modele bez trzonka idealnie sprawdzą się np. przy myciu okien samochodowych, a przy tym nie zajmują wiele miejsca.

Ściągaczki są dobrym sprzętem, który umożliwi nam o wiele przyjemniejsze sprzątanie zarówno w domu, jak i w miejscach publicznych. Umycie okien czy podłogi stanie się o wiele prostsze. Pozbywanie się nadmiaru wody z pomocą ściągaczki pozwoli też zadbać o kondycję dłoni.

W naszym sklepie możesz znaleźć różne modele ściągaczek. Wykonane z tworzywa i metalu idealnie dostosowują się do potrzeb. Nie jest to wysoki wydatek, a pozwoli na prostsze sprzątanie w każdym mieszkaniu, biurze czy na basenie. Posiadamy modele w różnych wymiarach. Dzięki ściągaczkom sprzątanie może stać od razu przyjemne i nie będzie zabierać tak wiele czasu każdego dnia. Wybierz także pozostałe akcesoria do sprzątania, jak miotłyzmiotki czy szufelki z naszego sklepu internetowego Hiprom.pl