Zbieraki i myjki

Czy zdajesz sobie sprawę, że myjki do okien mogą przyśpieszyć Twoją pracę nawet o godzinę? Oprócz szybszego czyszczenia pozwoli Ci ona na dokładniejsze i bardziej komfortowe umycie przeszklonych powierzchni. Dodając do niej zbierak do okien, możesz naprawdę polubić domowe porządki!

Jak działają myjki do okien?

Działanie myjek do okien opierają się na bardzo prostej zasadzie. Można je porównać do mopów, które idealnie sprzątają zabrudzone powierzchnie podłóg. Po spryskaniu powierzchni szklanej odpowiednim preparatem wystarczy dokładnie przetrzeć szybę. Pomocny w tym jest specjalny baranek do myjki. Perfekcyjnie zbiera on nagromadzone zabrudzenia, nie pozostawiając smug. Dzięki temu Twoje mycie okien nie będzie wymagać żmudnego polerowania ścierką.

Dodaj do mycia zbierak!

Połączenie myjki i zbieraka do okien to kompozycja, która diametralnie odmienia codzienne porządki. Zbierak do okien ma za zadanie dokładnie zebrać wodę, która pozostaje po przetarciu okien właściwym preparatem.

Dla kogo myjka do okien?

Myjka do okien bez wątpienia powinna znaleźć się w każdym gospodarstwie domowym. Dopasowanie do niej kija teleskopowego pozwala dokładnie umyć okna bez konieczności sięgania po drabinę czy stołek. Sprawdzi się ona również w przypadku, gdy mamy do umycia większą ilość powierzchni szklanych, czyli dla osób dbających o czystość np. dużych biurowców.

Wśród zalet myjek i zbieraków do okna wskazuje się przede wszystkim:

  • lekkość i ergonomiczność narzędzia,

  • dokładność czyszczenia szklanych powierzchni,

  • uniwersalność (narzędzia można używać np. do mycia okien czy luster),

  • przyśpieszony czas pracy.

Ergonomiczny sprzęt do zadań specjalnych

Decydując się na zakup zbieraków czy myjek do okien, weź pod uwagę ich kształt oraz lekkość. Narzędzia powinny być jak najbardziej ergonomiczne, by ułatwić twoją pracę i nie obciążyć dodatkowo twoich rąk. Pamiętaj, że jest to narzędzie, które trzymasz w jednej ręce, dlatego też jego waga powinna być niska. Najlepsze będą modele, których waga nie przekracza kilkuset gramów. Im lżejsza myjka i zbierak, tym twoja praca będzie bardziej komfortowa i przyjemna.

Na ergonomię pracy myjki wpływa również odpowiednio wyprofilowana rączka. Podczas pracy urządzenie musi być stabilne i idealnie przylegać do powierzchni, by nie zostawiać na niej smug.

Wysoki komfort w niskiej cenie

Podstawowe modele myjek i zbieraków do okien to wydatek rzędu kilkunastu złotych. Ich koszt zwiększa się przy zastosowaniu kija teleskopowego bądź odpowiedniego baranka. Nadal jednak jest niewielki koszt, za to, co możemy dzięki nim zyskać!