Automaty

Jak wypełnić wnętrza w przestrzeniach publicznych pięknymi zapachami? Wbrew pozorom nie jest to trudne - wystarczy tylko skorzystać z profesjonalnych dyfuzorów zapachowych. Te świetnie sprawdzają się nie tylko w domowym zaciszu, ale również w sklepach, kabinetach SPA czy salach konferencyjnych. Warto wiedzieć, że ładny zapach sprawia, że takie miejsca są odbieranej bardziej pozytywnie.


Czym jest dyfuzor zapachowy?

Dyfuzor zapachowy to nowoczesne urządzenie służące do rozpylania przyjemnych zapachów. Dostępny jest w wielu wariantach, zarówno profesjonalnych przeznaczonych do zastosowania w obiektach użyteczności publicznej, jak i tych, które można stosować w domowym zaciszu.
W przypadku pomieszczeń o dużej powierzchni, aby osiągnąć zamierzony efekt i rozpylić zapach w całym pomieszczeniu, urządzenie podłączane jest do nawiewu świeżego powietrza.

Profesjonalne dyfuzory zapachu charakteryzuje zupełnie inny sposób rozbijania zapachów, w porównaniu do klasycznych atomizerów, które stosowane są w wielu domach. Dzięki temu zapach w pomieszczeniu, choć jest subtelny, jest też dość dobrze wyczuwalny i przyjemny dla powonienia. W przypadku tanich dyfuzorów niezbyt dobrej jakości zapach może być duszący, a tym samym niezbyt przyjemny. Dlatego warto stawiać na urządzenia wysokiej jakości, najlepiej by były sterowane poprzez Bluetooth, WiFi czy dedykowane aplikacje.


Jak działają dyfuzory zapachu?

Aromaterapia jest coraz popularniejsza, tym bardziej że udowodniono pozytywny wpływ na działanie olejków eterycznych na psychikę człowieka. Nie tylko zmniejsza stres, ale również łagodzi bóle głowy, daje ulgę w czasie przeziębienia i kataru, neutralizuje brzydkie zapachu czy odstrasza owady. Przyjemne dla zmysłu węchu zapachu kojąco wpływają na stan psychiczny. Skoro aromaterapia pozytywnie wpływa na samopoczucie nic więc dziwnego w tym, że automatyczne odświeżacze powietrza wykorzystywane są nie tylko w domach, ale i miejscach publicznych.

Nowoczesne dyfuzory zapachowe są urządzeniami niemal bezobsługowymi. Można je uruchamiać za pomocą Bluetooth, WiFi czy specjalnych aplikacji, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym.


Na co należy zwracać uwagę przy wyborze profesjonalnego dyfuzora zapachowego?

Wybór dyfuzorów zapachowych na rynku jest naprawdę bardzo duży, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. W przypadku profesjonalnych modeli warto zwracać uwagę na funkcję urządzenia.

Przede wszystkim w przypadku profesjonalnych dyfuzorów bardzo ważna jest pojemność zbiornika na wodę - im większa, tym lepiej, a zbiornik będzie można napełniać rzadziej. Istotne znaczenie ma również wydajność urządzenia - ta mierzona jest w ml/h. Wartość ta oznacza, ile mgiełki zapachowej urządzenie jest w stanie wydzielić w czasie godziny.
Profesjonalne dyfuzory zapachowe muszą obejmować swoim zasięgiem jak największy obszar - dzięki temu przyjemny zapach będzie wyczuwalny w całym pomieszczeniu.
W domowym zaciszu łatwiej jest sterować dyfuzorem, jednak gdy urządzenie wykorzystywane jest w dużych pomieszczeniach, warto stawiać na modele, które można zaprogramować tak, by działało przez określony czas. Wygodnym rozwiązaniem będzie tu również urządzenie sterowane przy pomocy pilota, specjalnej aplikacji, WiFi czy bluetooth.
Warto wiedzieć, że automatyczny odświeżacz powietrza zawsze powinien być dobierany z uwzględnieniem kubatury oraz powierzchni pomieszczenia, w którym się znajdzie. Co ważne, wiele profesjonalnych dyfuzorów ma estetyczny, bardzo nowoczesny wygląd co sprawia, że urządzenie będzie pełniło nie tylko funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną. Dzięki dużej różnorodności można z powodzeniem dobrać je do każdego pomieszczenia.
W przypadku dużych pomieszczeń wygodnym rozwiązaniem jest dyfuzor montowany w wentylacji. Dziki temu zapach będzie się dobrze rozprzestrzeniał po całym pomieszczeniu. Ciekawą opcją będzie model z mocną pompą dyfuzyjną, rozprzestrzeniającą aromat nawet na bardzo duże odległości.
Należy zdawać sobie sprawę z tego, że nawet najlepsze i najbardziej aromatyczne olejki nie będą wydzielały oczekiwanego zapachu, jeżeli do ich rozprzestrzeniania nie zostanie wykorzystany najlepszy dyfuzor.